Relacja z Odessy

Tu opisujemy ciekawe miejsca poza Polską - Każde miejsce opisujemy pojedynczo jako nowy wątek i dyskutujemy o tym miejscu w jego wątku.

Relacja z Odessy

Postprzez warnasha » Cz kwi 16, 2015 12:59 pm

Witam serdecznie,

Ostatnio byłam w Odessie (Ukraina). Naprawdę cudowne miasto i ciepłe morze. Mogę powiedzieć, że jest to miejsce wielokulturowe. Mieszkają tam nie tylko Ukraincy, ale też Grecy, Rosjanie, Węgrzy, Polacy. Spotkałam się tam z Polonią - cudni ludzie. Mam nadzieję, że swoimi zdjęciami zainspiruję kogoś do wyruszenia w tamtą stronę! :)
warnasha
Użytkownik Forum

Re: Relacja z Odessy

Postprzez daneczek76 » So kwi 18, 2015 11:00 pm

Moja żona suszy mi głowę, może kiedyś.
A jakim środkiem lokomocji warnasha pojechałaś do Odessy ?
jakaś wycieczka zorganizowana czy po prostu w auto i pojechaliście.
Forum Turystyczne Forum Kemping Forum Wędkarstwo
daneczek76
Administrator

Postprzez smok_wawelski » N kwi 19, 2015 1:14 am

Ja również dołączam się do prośby o szersze informacje.
Daniel - nigdy nie mów nigdy :) - mnie też ciągnie w tamte strony od dawna.

Sporo lat temu poznałem wspaniałych ludzi z Ukrainy, przyjechali tu i tak jak my jeździliśmy kiedyś na zachód i pracowali u nas na przedmieściach Kraka dorabiając do pensji - zaprzyjaźniliśmy się, zapraszali mnie do Symferopola.
Niestety nie pojechałem - dziś te kontakty już potracone ale dalej mnie ciągnie :)

Ciągnie mnie również w bliższą Ukrainę - przecież w końcu moje korzenie to Lwów :)
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci. - J.W. Goethe

pozdrowienia z Krakowa
smok_wawelski
Administrator

Postprzez warnasha » Pn kwi 20, 2015 1:27 pm

Ja leciałam samolotem, choć nie z własnej chęci. Wracałam za to pociągiem. Prawda jest taka, że pojechałam do Odessy od tak. Wszyscy jadą na zachód, to ja jadę na wschód. Żadna zorganizowana wycieczka. Jestem jak kot, chodzę własnymi ścieżkami, więc muszę mieć czas na osobiste spacerki :P Zawsze robiłam na odwrót :P Pojechałam, zwiedzałam, trafiłam na właściwych ludzi i znalazłam pracę. Mieszkałam ponad rok w Odessie, ale z przyczyn osobistych wróciłam.
Odessa to miasto z wielkim potencjałem. Brakuje pieniędzy na to, aby zwykły turysta to zauważył, ale obieżyświat zobaczy swoim okiem nietypowe kamienice, zameczki, bramy i podwórka typowe dla tego regionu. Trzeba tylko trochę pochodzić.
Pomijam samo miasto. Mnie przede wszystkim sami Ukraińcy zauroczyli. To naprawdę niezwykle życzliwi ludzie. Polonia w Odessie traktowała mnie jak skarb narodowy, bo tak bardzo spragnieni byli prawdziwej polszczyzny.
No i jeśli ktoś wyjeżdża do Odessy koniecznie musi spróbować tamtejszego wina lub szampana "Bulwar Francuski". Aha, i jeśli zjecie prawdziwy, domowy barszcz ukraiński to już naszego polskiego "ala barszcz ukraiński" nie weźmiecie do ust :)
warnasha
Użytkownik Forum

Postprzez daneczek76 » Śr kwi 29, 2015 10:47 am

Ja osobiście chciałem śmignąć samochodem ale , odradzono mi ze wzglądu na łapówki jakie bym musiał dać policji na drodze i że mógłbym wrócić na piechotę.
Forum Turystyczne Forum Kemping Forum Wędkarstwo
daneczek76
Administrator

Powrót do Ciekawe miejsca - Zagranica